Vammalan lukioon valitut opiskelijat
VAMMALAN LUKIOON KEVÄÄN 2023 YHTEISHAUSSA HYVÄKSYTYT OPISKELIJAT
Onnittelut kaikille uusille opiskelijoillemme! Infotilaisuudet valituille järjestetään perjantaina 16.6.2023 kello 10.00 Vammalan lukiolla ja 13.00 Teams-tapahtumana.
Aalto Samuel Tapio
Aaltonen Lauri Juhani
Ahonen Julia Aleksandra
Ahti Noe Nevin
Ala-Pappila Atte Juhani
Anttila Iida Amanda
Anttila Ronja Elli Olivia
Haavisto Neela Minea
Haavisto Vilma Hetastiina
Haunia Kalle Olavi
Heiskanen Ella Lyyli Linnea
Hirvonen Jasper Onni Mikael
Hongisto Hilja Amanda
Häggblom Maija Leena
Hämäläinen Hilla Sinella
Iltanen Anna Loviisa
Jalava Sofia Aino Elina
Jalonen Peppi-Lotta Lydia
Jokela Venla Marja Anneli
Joona Taavi Viljami
Junttila Aino Matilda
Junttila Anniina Elisabeth
Junttila Senja-Amelia Aurora
Järvinen Aapeli Verneri
Järvinen Oliver Aarre Emil
Järvinen Sonja Johanna
Kaasalainen Moona Alisa
Kauppi Tuukka Kristian
Klinga Kalle Eikka Antero
Koivisto Saima Ilma Päivikki
Koppanen Elias Benjamin
Korhonen Eetu Elias
Korpi Jouni Elias
Kouvo Aaron Eino Filemon
Krutto Doris
Kukkula Nelli Aleksandra
Kytövuori Iida Alli Sofia
Lahtinen Mirva Kaarina
Laine Kaisla Inari
Latva-Mantila Onni Valtteri
Laurila Eveliina Sofia
Lehikoinen Aada Maria Linnea
Liuha Veeti Julius
Lukashov Jegor
Malmi Linnea Hilja Kaarina
Malmivaara Touko Väinö Viljami
Mäki-Soini Minea Sikuriina
Naatula Riia Katariina
Niemelä Konsta Juho Antero
Nieminen Veikko Sakari
Ojansivu Johannes Vilho Oskari
Ojansuu Oskari Onni Pekka
Oksanen Topi Johannes
Pajala Iiro Eero Olavi
Pakarinen Aaron Samuli
Pelttari Miro Joonatan
Petelius Patricia Anna-Beata
Piipari Tiina Katriina
Polo Iida Aurora
Poutala Sanni Kaisa Maria
Pöntys Aatu Alvar
Rainio Veikko Viljo Aukusti
Rantanen Armi Apila
Ruottinen Sanni Matilda
Ruponen Anni Iida Maria
Räisänen Emma Katariina
Saarela Anna Irene
Saarela Suvi Viivi Eveliina
Santala Anni Mari Sofia
Suokas Vilma-Anina
Syrjä Niko Matias Vihtori
Tala Elias Sakari
Talja Jere Juhani
Telilä Anette Milla Elisabet
Toivola Helvi Anni Alina
Vinha Saana Anna Katariina
Virta Jemina Iida Johanna
Virtanen Tiko Casper
Ylijoki Milla Maria Aleksandra
Ylinen Arttu Kristian
Ylinen Lauri Santeri
Lentopallo- ja urheilulinja
Dörig Ella Alina
Hurmerinta Roope Juhani
Järvensivu Jasmin Aada-Pauliina
Järvinen Aleksi Juuso Samuli
Järvinen Lauri Ossi Samuli
Lehtinen Mikael Saku Petteri
Rantapelkonen Joona Augusti
Ryyppä Anselmi Teemu Taavetti
Santala Maria Matilda
Teronen Anni Aava Maria
Vainiola Vilja-Lotta Erika
Lisäksi on valittu 4 opiskelijaa, jotka eivät ole antaneet lupaa julkaista nimeään.